nahrávám ....

Užitočné stránky a programy

Pripravili sme pre vás odkazy na stiahnutie užitočných programov pre systém Windows, ktoré odporúčame a nemali by chýbať vo vašom počítači.


 • Kancelárske programy
 • Programy pre internet
 • Obrázky a grafika
 • Pomocné programy
 • Údržba počítača

 

UŽITOČNÉ PROGRAMY


stiahnuť a nainštalovať  na vlastnú zodpovednosť !!

Ďalšie Užitočné Programy


Samozrejme nechýba ani krátky popis.

kancelárskych balíky

Alternatívne programy k Microsoft Office, ktoré sú dostupné zdarma. Ich funkcie postačujú pre bežnú kancelársku prácu.

LibreOffice – slobodný kancelársky balík pre Windows (ale aj Macintosh a Linux), ktorý ponúka šesť plnohodnotných aplikácií na prácu s dokumentami a dátami: Writer, Calc, Impress, Draw, Base a Math. Svojim vzhľadom a ovládaním sa najviac podobá na MS Office.

Apache OpenOffice – hlavný open-source softvérový kancelársky balík na spracovanie textu, prácu s tabuľkami, prezentácie, grafiku, databázy a oveľa viac.

Okrem klasických kancelárskych aplikácií môžete pre vytváranie textov, tabuliek a prezentácií používať aj on-line aplikácie. Odporúčame hlavne Google Docs a Microsoft Office Online.

Práca s PDF dokumentami


PDFCreator – vytváranie PDF dokumentov. Program si po nainštalovaní vytvorí vlastnú tlačiareň, a teda z ľubovoľného programu ktorý dokáže tlačiť môźete vytvoriť PDF tým, že ho “vytlačíta” na virtuálnej PDF tlačiarni (pri takejto tlači vás program vyzve na zadanie názvu vytváraného pdf súboru). Ponúka veľké množstvo nastavení.

CutePDF – jednoduchá PDF “tlačiareň” (ako PDFCreator), bez potreby niečo nastavovať. Inštalácia sa kladá z dvoch programov – Converter a CuteWriter (pri jeho inštalácii si “odškrtnite” inšaláciu toolbarov).

Prehliadače obrázkov


IrfanView – jeden z najrýchlejších prehliadačov obrázkov. Obrovské množstvo formátov, rôzne funkcie, podpora zásuvných modulov.

XnView – podporuje veľké množstvo formátov. Okrem toho ponúka aj základnú úpravu obrázkov a hromadnú prácu s obrázkami ako premenovanie, orezanie, vloženie vodoznakov a podobne.

FastStone Image Viewer – prehliadač obrázkov, konvertor a editor, ktorý podporuje všetky hlavné grafické formáty vrátane BMP, JPEG, JPEG 2000, GIF, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO, TGA a camera raw. Má množstvo funkcií, ako je prezeranie snímok, správu, porovnávanie, odstránenie červených očí, posielanie e-mailov, zmena veľkosti, orezávanie, nastavenie farieb, hudobné slideshow a oveľa viac.

ImageGlass – jednoduchý prehliadač obrázkov s podporov najviac používaných formátov a so základnými možnosťami ich úprav.

Hromadná úprava obrázkov


Shrink O’Matic – program pre rýchlu a jednoduchú hromadnú zmenu rozmerov obrázkov, ich otáčanie alebo premenovanie.

JPEG Resampler 2010 – dávková zmena velikosti obrázkov. Má jednoduché ovládanie a rôzne spôsoby zmenšovania.

Rastrová grafika (úprava fotografií, koláže, …)


Paint.NET – grafický editor pre obrázky a fotografie. Integrované sú všetky štandardné efekty štylizácie, rozostrenia, opravy, koláže obrazov, fotografií a ďalšie.

GIMP – rozšírený bitmapový editor s čiastočnou podporou vektorovej grafiky. Svojim nástrojmi a funkciami sa vyrovná komerčným a profesionálnym rastrovým editorom.

Vektorová grafika (kresby, výkresy, …)


InkSpace – vektorový grafický editor ponúkajúci štandardné vektorové možnosti ako tvary, cesty, text, značky, klonovanie, priehľadnosť, zmena veľkosti, farebné prechody, vzorky, zoskupovanie, atď.

Utility


7-Zip – vynikajúci komprimačný program. Okrem vlastného 7z formátu dokáže komprimovať do formátov ZIP, GZIP, BZIP2 a TAR, rozbalovať dokáže formáty RAR, CAB, ISO, ARJ, LZH, …

PeaZip – komprimačný program zdarma, ktorý zvládne pokročilú prácu s archivačnými formátmi aj zabezpečením.

WinRAR – špičkový archivačný program pre všetky 32-bitové aj 64-bitové verzie operačného systému Microsoft Windows.

FreeCommander – jednoduchý, ale výkonný súborový manažér. Jeho hlavnou prednosťou a výhodou je to, že je zadarmo. Jednoducho a rýchlo zistíte na diskoch s veľkou kapacitou, ktorý priečinok zaberá najviacej miesta, ponúka klasické funkcie so súbormi.

Free Studio – kompletný multimediálny balíček. Všetky bezplatné aplikácie sú usporiadané do 5 sekcií. Zahŕňajú nástroje na konverziu audia, videa a mnoho ďalších funkcií ako nahrávanie obrazovky, editor audio a video súborov atď. Určite odporúčame vyskúšať!

K-Lite Codec Pack Mega – balíček kodekov potrebných na prehrávanie, enkódovanie a komprimovanie rôznych video a audio formátov.

VLC Player – výborný multimediálny prehrávač, ktorý disponuje množstvom funkcií, a ktorý prehrá veľké množsto formátov videa aj audia.

Cobian Backup – program na automatické zálohovanie súborov a zložiek do inej zložky alebo na iný disk v počítači, na počítač alebo server v sieti, alebo na FTP server.

EaseUS Todo Backup Free – automatické zálohovanie a obnova nielen súborov, ale aj celých diskov a partícií.

Notepad++ – textový editor hlavne pre programátorov. Pracuje s bežným neformátovaným textom a ponúka farebné zvýraznenie podľa syntaxu, zoskupovanie blokov kódu podľa jazyka a ďalšie veľmi šikovné funkcie.

 Údržba počítača


CCleaner – odstránenie a vyčistenie nepotrebných súborov z vášho počítača. Vymazáva dočasné tmp súbory, dočasnú pamäť prehliadačov, históriu používania a množstvo ďalších.

Autoruns for Windows – program ktorý vám ukáže aké programy sa spúšťajú automaticky pri štarte systému Windows. Zakázaním nepotrebných aplikácií môžete zrýchliť nielen štart počítača, ale aj jeho celkový chod.

Auslogics Disk Defrag Free – program na defragmentáciu pevného disku a jeho optimalizáciu. Defragmentácia zvýši rýchlosť čítania z disku a tým aj celý počítač.

GWX Control Panel – chcete používať Windows 7 alebo 8.1 a nechcete prechádzať na Windows 10? Na zablokovanie / zakázanie aktualizácie na Windows 10 môžete použiť tento jednoduchý program.

Antivírusové programy


Kaspersky Free – jeden z celosvetovo najlepších antivírusových programov vo verzii zdarma. Ponúka všetko potrebné pre ochranu vášho počítača. Výhodou je nízke zaťaženie systému, takže ho môžete inštalovať aj na staršie a pomalšie počítače.

Malwarebytes Anti-Malware Free – jeden z najlepších programov na odstránenie malware a iného škodlivého softvéru z vášho počítača.

Dr.Web CureIt! – jednoduchý a rýchly program pre jednorázové vyčistenie počítača od rôzneho škodlivého kódu. Nie je potrebná inštalácia, stačí len spustiť a kontrolovať.

  Potrebujete poradiť?

  Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.
  Dátum
  Počítač / Laptop / Telefón
  Značka
  Operačný systém
  Krstné meno

  Priezvisko

  Email

  Telefónne číslo

  Adresa

  Mesto

  Správa

   ON-LINE OBJEDNÁVKA SLUŽIEB A OTÁZKY

   Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.
   Dátum
   Počítač / Laptop / Telefón
   Služby
   Vec
   Krstné meno

   Priezvisko

   Email

   Telefónne číslo

   Adresa

   Mesto

   Správa